Helldivers 2 için gelen son güncelleme oyun severleri canından bezdirdi!

Helldivers 2, Arrowhead Game Studios ve Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen ve Şubat ayında sürpriz bir şekilde çok oyunculu oyun pazarında popüler olan bir oyun oldu. Ancak, bu oyun şu günlerde Steam üzerinden olumsuz yorumlar almaya başladı. Bunun nedeni, oyunun yakında tüm PC kullanıcılarının Steam hesaplarını bir PlayStation Network hesabı ile bağlamalarını gerektirecek olması.

6 Mayıs’tan itibaren Helldivers 2 oynamak isteyen herkesin bir PlayStation Network hesabı ile Steam hesabını ilişkilendirmesi gerekecek. Oyunu daha önce satın alan kullanıcılar da 4 Haziran’a kadar hesaplarını bağlamak zorunda kalacak; aksi takdirde oyuna erişimleri kesilecek. Bu değişiklik, başlangıçta teknik sorunlar nedeniyle Steam hesaplarının bir PlayStation Network hesabı ile bağlanmasının geçici olarak opsiyonel olmasına yol açmıştı. Ancak bu süreç artık sona eriyor.

Helldivers 2 için gelen son güncelleme oyun severleri canından bezdirdi!

Steam‘de yapılan bir açıklamaya göre hesap bağlantısı, oyuncuları koruma ve PlayStation ile PlayStation Studios oyunlarında sağlanan güvenlik ve güvenilirlik standartlarını sürdürme açısından kritik bir öneme sahip. Bu bağlantı, zararlı davranışlarda bulunan oyuncuları yasaklama ve yasaklanan oyuncuların itiraz etme haklarını kullanmalarını sağlama işlevi görüyor.

Ancak PC oyuncuları bu değişikliği yeterince iyi bulmadı. Helldivers 2‘nin PC platformunda büyük bir başarıya ulaşmasına rağmen, Steam’de oyuncular tarafından yapılan olumsuz yorumlarla karşılandı. En dikkat çekici olumsuz yorumlardan biri, “Sony Genel Merkezi’ni otomatlar ele geçirdi” şeklinde esprili bir ifade kullanıyor. Oyuncular, sosyal medya platformları üzerinden de bu duruma tepkilerini dile getiriyorlar.

Arrowhead’in CEO’su Johan Pilestedt, oyuncuların soruları için bir PlayStation destek sayfasına yönlendiriyor ve daha fazla soru için bu platform ile iletişime geçmelerini öneriyor. Şu an için bu hesap bağlantı zorunluluğunun geri alınıp alınmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Eğer bu değişiklik geri alınmazsa ve siz Helldivers 2‘yi Steam üzerinden oynuyorsanız, bu değişiklik Haziran’da yürürlüğe girmeden önce oyunun tadını çıkarmaya bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x