Standard Chartered’dan Bitcoin Tahmini: 100.000 Dolar için Tarih Verdi!

Standard Chartered analisti Geoff Kendrick, bu yıl yapılacak ABD başkanlık seçimleri öncesinde Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Kendrick, Cuma günkü ABD NFP verilerinin “dostane” olması halinde, BTC fiyatının hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini de sözlerine ekliyor. Bu arada QCP Capital analistleri de benzer bir görüşü dile getiriyor. Bu verilerin Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyelerini tetikleme potansiyeli olduğunu söylüyorlar.

ABD seçimlerinden önce Bitcoin 100 bin dolara gider!”

Standard Chartered’a göre Bitcoin fiyatı Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimleri öncesinde 100.000 dolara kadar yükselebilir. Banka’nın forex ve dijital varlıklar araştırma müdürü Geoffrey Kendrick, bu tahmine ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yapıyor:

ABD seçimlerine yaklaşırken, Trump’ın kazanması durumunda 100.000 dolara ve ardından yıl sonuna kadar 150.000 dolara ulaşılmasını bekliyorum. Biden yönetimi kısa süre önce spot Ethereum ETF’lerini onaylarken pragmatizm gösterdi. Ancak daha sonra Biden SAB 121’i yürürlükten kaldırma çabalarını veto etti. Dolayısıyla Trump hala Biden’dan daha dost canlısı.

ABD NFP dostane olursa BTC, hafta sonu ATH’ı görür!”

Standard Chartered analisti ayrıca, yarınki Tarım Dışı İstihdam verilerine işaret ediyor. Analist, bu verilerin “dostane” olmaları halinde, Bitcoin fiyatının hafta sonu boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bu bağlamda analist, “Bu, Haziran sonuna kadar 80.000 doların yolunu açacaktır” diyor. Kendrick, BTC için yılsonu fiyat tahmini olan 150,000 doları koruyor. Ayrıca, 2025 sonu tahmini olan 200,000 dolara sadık kalacağını da sözlerine ekliyor. Analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Özellikle, 2024 sonuna kadar 150.000 dolarlık bir fiyat, NVDA’nın dün ulaştığı 3 trilyon dolarlık piyasa değerinin ardından, Bitcoin’in piyasa değeri açısından 3 trilyon dolarlık kulübe katıldığını görecektir.

Bitcoin için yeni ATH seviyeleri yolda mı?

QCP Capital analistleri de Bitcoin’in ATH seviyesinin yaklaşan işsizlik başvuruları ve TÜFE’yi takip edebileceğini söylüyor. Analistlere göre, bu verilerin, zirve Bitcoin seviyeleri için katalizör olması mümkün. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Bu akşam beklenenden daha düşük bir işsizlik başvuruları raporu ve önümüzdeki hafta TÜFE açıklaması, potansiyel olarak Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesinin tetikleyicisi olabilir.

QCP ayrıca, piyasanın potansiyel faiz indirimlerini fiyatlandırmasıyla böyle bir ralliye ivme kazandıracağını öne sürüyor. Kanada Merkez Bankası Çarşamba günü bu yıl faiz oranlarını çeyrek puan düşürerek %4,75’e indirdi. Böylece, faiz indiren ilk büyük merkez bankası oldu. Avrupa Merkez Bankası da bugün faiz oranlarını aynı miktarda düşürerek %4,25’e çekti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasalar Fed’in de bu bankalara iştirak edeceğini umuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x